ADALET BAKANLIĞI DOSYA SORGULAMA

118 70’i arayarak adalet bakanlığı dosya sorgulama UYAP hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişiler müşteri temsilcisi ile yapacakları sesli konuşma sisteminde tarafından kimlik doğrulama amacıyla talep edilecek bilgileri doğru, eksiksiz şekilde vermeleri yeterli olacaktır.

 

UYAP & ‘’118 70’’ Rehberlik Hizmetleri kapsamında verilen yargısal bilgiler güvenlik doğrulamasından geçen ve yalnızca dava dosyasının ya da icra takibinin tarafı olan kişilere verilmektedir. UYAP Dosya Sorgulama servisi ile amacımız vatandaşların zaman kaybetmeden ‘’118 70’’ üzerinden, uyap dava  sorgulama yolu ile taraf olduğunuz dosyalar hakkındaki temel bilgileri kolayca öğrenebilmesini sağlamaktadır.

 

118 70’i arayarak; uyap dava dosyası sorgulama Taraf olduğum bir dosyada duruşma tarihini, Taraf olduğum bir dosyanın diğer taraflarını, Taraf olduğum bir dosyaya hangi dilekçelerin verildiğini, Taraf olduğum bir dosyanın tebligat bilgilerini, Taraf olduğum bir dosyanın ne zaman hangi dosya ile birleştiğini, Taraf olduğum bir dosyanın avukat bilgilerini, Taraf olduğum bir dosyanın karar sonucunun kesinleşip/kesinleşmediğini, Taraf olduğum bir dosyanın dava miktarını, öğrenebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir